LYMFODRENÁŽ

Proč ji absolvovat? Čím nám prospívá?

Co to vlastně je?

Lymfodrenáž je speciální druh masáže. Od jiných technik se liší tím, že je jemnější, používají se speciální hmaty , postupuje se k periferii těla. U jiných technik se postupuje od periferie těla ke středu. Nepoužívají se žádné oleje a emulze, jako to bývá u jiných masážních technik.

1308060170

Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév, lymfatických uzlin a dalších částí. Nemá žádnou pumpu, jakou má oběhový systém ( srdce). Proto je důležité tuto pumpu u lymfatického systému nějakým způsobem nahradit. A tuto funkci nám pomůže plnit právě lymfodrenáž.

 

Rozpohybuje nám lymfu, zrychlí průtok lymfy lymfatickými cévami. Lymfatický systém si můžete laicky představit jako korálky navlečené na dutém vláknu, kterým protéká tekutina. Kdybyste to duté vlákno postupně stlačovali, tekutina by se postupně dostala až do těch korálků, které nám znázorňují uzliny.

 

Míza je druhou největší tekutinou v našem těle. Míza je bezbarvá a čirá tekutina. Obsahuje lymfocyty a některé krevní buňky. Svým složením se podílí na udržování stálého vnitřního prostředí tkání a orgánů. Bílé krvinky obsažené v lymfě se podílejí na obranných reakcích organismu.

13290688792529

Takže se lymfa mízními cévami dostává do mízních uzlin, kde částečně druh bílých krvinek, T lymfocytů, zničí patogenní látky. Po průchodu mízní uzlinou se míza dostává mízní cévou dále. Mízní systém úzce souvisí s oběhovým. Proto zbylé odpadní látky lymfa předá právě do cév oběhového systému.

 

 Ten tyto látky odvádí přes játra a ledviny pryč z těla. Míza tedy odvádí tekutinu z tkání, vstřebané látky, odpadové produkty látkové výměny.

 

Lymfodrenáže se osvědčily z důvodu zdravotního a estetického.

 

Ze zdravotních důvodů se provádí po úrazech, operacích, ozařování, vrozených poškozeních mízního systému, při revmatických otocích, při otocích po vyléčeném zánětu žil, při lé-čení bércových vředů, detoxikaci organismu, atd.

Z estetického hlediska se dnes provádějí ke zmírnění projevu celulitidy,před tím, než se pustíte do hubnoucích programů a procedur.

Vybrat si můžete ze dvou metod, ruční lymfodrenáže a přístrojové.

Ruční lymfodrenáž je jiná, než přístrojová.

 

Kterou zvolit? Manuální, nebo přístrojovou?

Lymfodrenáž přístrojová  nemůže nikdy plnohodnotně nahradit lymfodrenáž manuální. Přístrojová lymfodrenáž by měla být doplňkem té manuální. I u přístrojové  lymfodrenáže musíte nejprve manuálně ošetřit oblast krku a třísel! Bez předchozího základního manuálního ošetření lymfatického řečiště a regionálních uzlin dochází k zahlcení lymfatického systému s možným následným zpomalením toku lymfy.

 

Manuální lymfodrenáž je poměrně jemná technika. Manuální lymfodrenáž nesmí bolet! Je to technika pomalá, hladivá, velmi příjemná. Manuální lymfodrenáží můžete ošetřit celé tělo včetně obličeje i vlasaté části hlavy. Pokud se budete rozhodovat, kterou si vybrat, doporučujit začít alespoň třemi až pěti manuálními a potom přejít na přístrojové.

 

V některývh zařízeních kombinují při jedné návštěvě oba druhy. Je prostě potřeba absolvovat hlavně tu manuální. To prostě musíte vyzkoušet, abyste pocítili ten rozdíl. Často se mě klienti ptají, jak často absolvovat lymfodrenáž. Pokud je člověk zdravý, nejsou v tomto ohledu žádná omezení. Lymfodrenáž je pro vaše tělo blahodárná.

 

Detoxikuje, zbavuje únavy, zbavuje otoků atd. Už po prvním ošetření se organismus zbavuje toxinů, dochází k harmoni-zaci organismu. Vyberte si vždy zařízení, kde lymfodrenáž provádí vyškolený pracovník, nejlépe zdravotník. Nebojte se zeptat na to, jestli samotné lymfodrenáži předchází manuální přípravné hmaty na krku a v tříslech.

 

Tímto článkem jsem vás chtěla trochu seznámit s tím, jak pracuje lymfatický systém. Napsala jsem to velmi zjednodušeně, aby to bylo srozumitelné pro všechny. Anatomie a fyziologie tohoto systému je samozřejmě daleko složitější.

Pro vás je důležité pochopit vyjímečnost tohoto systému. Pochopit vyjímečnost našeho těla.

 

Těla, které se mnohým nelíbí, mnozí ho zanedbávají, mnozí s ním špatně zacházejí, neváží si tohoto daru.

Mějte rádi vaše tělo. Važte si svého vyjímečného těla. O své tělo náležitě pečujte. Ono se vám za to odmění tím, že budete zdraví.

Vladimíra Čížková

Mým posláním je práce s lidmi. Vím, že umím a chci pomáhat lidem o sebe pečovat. Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře