Proč potřebujeme rovnováhu.

Proč potřebujeme rovnováhu?

Zamysleli jste se někdy nad slovem rovnováha? Určitě jste se s tímto pojmem setkali.

Slyšeli o něm, četli o něm. Hodně se používá v souvislosti s léčitelstvím, nebo léčením nejen v současnosti, ale především s praktikami používanými ve staré Indii, či Číně.

Určitě také znáte obrázek znázorňující Jing a Jang energie. Ten to krásně vystihuje.

V jinové části je kousek jangové a naopak. Úžasný soulad.

Rovnováha je velmi důležitá pro celý náš život. Vždy, když je porušena, a to obzvlášť dlouhodobě, dostáváme se do nerovnováhy a z toho plynoucích nežádoucích a negativních důsledků.

Tak, jako se střídá den a noc, zima a teplo, tma a světlo, hlad a sytost, atd., tak je potřeba udržovat v rovnováze naše tělo a náš život.

Co se týká našeho těla, nerovnováha způsobuje potíže, bolesti, nemoci, poškození tělesných partií.

Například dlouhodobé sezení u počítače, nebo dlouhé sezení před TV způsobuje přetížení a bolesti krku a zad. Alkoholismus poškozuje játra a také mozek. Plíce poškozuje nejenom kouření, ale vdechování různých výparů (lakýrníci, truhláři , pracovníci v chemických provozech).

Jsou povolání, kde dlouhodobě zaujímáte statické polohy. Nebudete-li tyto stavy kompenzovat, časem se projeví negativní příznaky. Mohou trpět záda, ramena, kolena, ruce atd.

A abychom si zachovali co největší míru zdraví, musíme kompenzovat, musíme se snažit nastolit rovnováhu.

Tak například ten, kdo většinu pracovní doby tráví sezením v uzavřeném prostoru, ten by měl co nejvíce času trávit venku a také často chodit. Nebo se věnovat nějaké fyzické aktivitě, která ho bude bavit.

Kdo zase většinu denní doby chodí, nebo stojí, měl by nohám ulevit cvičením nohou, odpočinkem s dolními končetinami podloženými, dopřát jim masáž proti únavě, osvěžující koupel ap.

Ten, kdo pracuje především rukama by měl o ně také náležitě pečovat. Ať jde o pravidelnou péči doma ( krémování), tak péčí u odborníka, který jim může poskytnout intenzivní kúry, zábaly atd.

Pokud se nad prací celý den hrbíte, měli byste cvičit kompenzační cvičení na páteř a také pravidelně docházet na masáž. Je jich několuk druhů, vaše záda to ocení a vy si při tom také odpočinete.

Také strava má velký vliv na rovnováhu. Budete-li se přejídat, bude se měnit vaše tělo i funkce dalších orgánů. Nakonec dojde k poruchám funkcí a objeví se poškození ve formě potíží a nemocí.

A také bude trpět vaše psychika, protože takové tělo přece nechcete. Když jste byli mladí s krásným a zdravým tělem, asi vás nenapadlo, že si ho sami můžete změnit v tom negativním slova smyslu. A některé chyby již nejdou napravit.

Myslete na to, že rovnováha vám velmi pomůže ke kvalitnímu a zdravému životu. 

Proto se snažte dělat pro sebe, pro svoje tělo to nejlepší, co můžete. Dokud je čas. Dokud nenastaly nezvratné změny.

 Dopřejte tělu tolik potřebný protiklad k tomu, co po většinu dne musí dělat.

Dopřejte mu  relaxaci a regeneraci, která mu právem náleží.

Správné dávkování bude zárukou, že vám váš nejdražší dar, který jste dostali zadarmo, poskytne dobré služby po celý život.

pixmac-vektor-87760026

Autor: Vladimíra Čížková

Vladimíra Čížková

Mým posláním je práce s lidmi. Vím, že umím a chci pomáhat lidem o sebe pečovat. Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře